10 RZECZY, OD KTÓRYCH MOŻESZ SIĘ UBEZPIECZYĆ PODCZAS WAKACJI.10 RZECZY, OD KTÓRYCH MOŻESZ SIĘ UBEZPIECZYĆ PODCZAS WAKACJI.

 

W TRAKCIE PLANOWANIA URLOPU ZWYKLE TOWARZYSZĄ NAM DOBRE EMOCJE.  JAKI KIERUNEK? HOTEL, PENSJONAT CZY KEMPING? KREM Z WYSOKIM FILTREM, A MOŻE BALSAM BRĄZUJĄCY? OCZAMI WYOBRAŹNI WIDZIMY SIĘ NA LEŻAKU W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY I NIE DOPUSZCZAMY MYŚLI, ŻE COŚ MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK. NIESTETY MOŻE ZDARZYĆ SIĘ BARDZO WIELE, POCZĄWSZY OD KRADZIEŻY BAGAŻU, A SKOŃCZYWSZY NA CIĘŻKIM ZACHOROWANIU I ŚMIERCI.

 

Z tego artykułu dowiesz się czym jest ubezpieczenie turystyczne i przed czym może Cię ochronić.

 

Na początku przyjrzyjmy się statystykom. Świadomość Polaków w zakresie zagrożeń, czyhających podczas wypoczynku jest stosunkowo wysoka. Z badania przeprowadzonego przez Havas Media Group wynika, że ponad połowa osób uczestniczących w sondażu kupuje ubezpieczenia turystyczne na czas zagranicznych wyjazdów – blisko 30% inwestuje w takie ubezpieczenie przy każdym wyjeździe, a około 25% zawiera ubezpieczenia na wybrane wycieczki. Spore grono (31% ankietowanych) nie jeździ za granicę. Przeciwników ubezpieczania się na czas wakacji jest około 16% spośród osób, które wzięły udział w badaniu.

 

Co może być przedmiotem ubezpieczenia turystycznego?

 

 Z raportu Rzecznika Finansowego nt. ubezpieczeń turystycznych wynika, że zwykle ubezpieczamy:

 1. koszty leczenia i transportu (w tym Covid-19),
 2. koszty ratownictwa medycznego,
 3. assistance,
 4. odpowiedzialność cywilną,
 5. następstwa nieszczęśliwych wypadków,
 6. bagaż podróżny,
 7. sprzęt sportowy i narciarski,
 8. koszty rezygnacji z imprezy turystycznej, zmiany rezerwacji oraz przerwania podróży,
 9. podróż samolotem,
 10. utrudnienia w skorzystaniu z trasy narciarskiej.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe szczegółowo opisuje zakres ochrony w tzw. OWU (Ogólne Warunki Umowy). Warto się zapoznać z tym dokumentem przed podpisaniem umowy, bo dowiemy się z niego o takich rzeczach, jak np. suma ubezpieczenia, kiedy wyłączana jest odpowiedzialność i jak postępować w przypadku wystąpienia zdarzenia.

 

Gdzie kupić taką polisę i ile to kosztuje?

 

Dystrybucją ubezpieczeń turystycznych zajmują m.in. biura podróży i agencje ubezpieczeniowe. Ceny będą się różniły w zależności od zakresu, okresu ochrony i marży. WAŻNA INFORMACJA! Nigdy nie porównuj samych wysokości składek bez wczytywania się w zakres świadczeń. Może się okazać, że ubezpieczenie za 500 PLN będzie korzystniejsze od tego za 350 PLN, ponieważ będzie posiadało wyższe sumy ubezpieczenia i szerszy zakres ochrony.

Przykładowo, ubezpieczając się w Domjas & Synergia zapłacą Państwo 350 PLN za:

 • ochronę 3. osobowej rodziny: 2 osoby dorosłe do 60. roku życia i dziecko,
 • okres 2 tygodni 2,
 • zakres terytorialny: Europa i Turcja,
 • koszty leczenia – suma ubezpieczenia 500 000 zł,
 • Assistance Premium – suma ubezpieczenia 500 000 zł,
 • NNW Uszczerbek – suma ubezpieczenia 40 000 zł,
 • Odpowiedzialność Cywilną – suma ubezpieczenia 100 000 zł,
 • kradzież mienia na czas wyjazdu – suma ubezpieczenia 5 000 zł,
 • kontynuację leczenia NNW w RP – suma ubezpieczenia 5 000 zł.

Czy składka 350 PLN to dużo? Każdy musi sobie indywidualnie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli dwudaniowy obiad w restaruracji dla 3 osobowej rodziny wynosi około 150 PLN, to naszym zdaniem warto rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego.

Źródło: Havas Media Group, Raportu Rzecznika Finansowego nt. ubezpieczeń turystycznych

 

Jeżeli będą Państwo potrzebowali fachowego doradztwa w zakresie ubezpieczeń, porównania oferty lub zawarcia polisy- zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, mailowego lub przez formularz kontaktowy!

 

  32 600 79 73      biuro@domjas.pl


 

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas!
 
Domjas

Autor tekstu: Elżbieta Albadri

Pisarka, redaktorka, autorka tekstów naukowych, publicystycznych, artykułów prasowych, a także treści terapeutycznych dla pacjentów onkologicznych i postmodernistycznych opowieści dla dzieci i młodzieży. Promotorka heurystyki w kształceniu człowieka. Wartość merytoryczna i rzetelność tworzonych wpisów, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej jest tym wyższa, im więcej źródeł zostanie porównanych, rozpatrzonych, poddanych krytycyzmowi i zestawionych w spójną całość.

Zobacz także