3 DOBY DO ODBIORU KLUCZYKÓW3 DOBY DO ODBIORU KLUCZYKÓW

Statystyki dowodzą, że tylko co trzeci pojazd w Polsce jest kupowany za gotówkę, natomiast dwa pozostałe pozyskuje się poprzez zewnętrzne źródła finansowania, w tym głównie za pośrednictwem leasingu. Do sukcesu tego rozwiązania w Polsce przyczynia się przede wszystkim przejrzysta oferta i łatwe procedury zaciągnięcia zobowiązania na firmę w przypadku leasingu i na osoby prywatne, przy kredycie. Z poniższego artykułu dowiesz się, co powoduje, że możesz w krótkim czasie przejść z pozycji „planuję kupić” do „mam kluczyki”.


Pierwszym ważnym elementem jest połączenie sił (tzw. efekt synergii). Możliwość szybkiego przygotowania kalkulacji harmonogramu spłat, dopasowania warunków do oczekiwań klienta, zdalnego załatwienia procedur, zarejestrowania pojazdu w rekomendowanym wydziale komunikacji ułatwiają uruchomienie finansowych produktów samochodowych takich jak leasingi, pożyczki leasingowe i kredyty. Skrócenie ścieżki procesu, skraca czas oczekiwania na odbiór kluczyków i tym samym pierwszą przejażdżkę nabytym samochodem.

Serce obsługi

Kontaktując się z wybranym doradcą, znajdziesz się w jednym momencie w centrum działu operacyjnego, co pozwala zebrać wszystkie dane i rozpocząć przygotowania do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej czy leasingowej. Elementy zawarte w umowie są szyte na miarę i wprowadzane do systemu od ręki, przez co klient zyskuje możliwość wybrania jednego z proponowanych wariantów. Udział leasingu operacyjnego i finansowego w zakupie pojazdów rośnie od 2015 roku. W 2022 roku jest to nadal jeden z podstawowych sposobów na finansowanie środków trwałych w działalności gospodarczej. Wbrew opinii publicznej i zmianom przepisów dotyczących wykupu, które zostały wprowadzone w nowym ładzie, dane statystyczne nie potwierdzają spadku popularności leasingu, ale wzrost zainteresowania tym mechanizmem.

Komputery w służbie leasingu

Coraz szybszy termin odbioru pojazdu w leasingu jest możliwy dzięki wykorzystywaniu cyfryzacji do usprawnienia procedur, przez które doradca leasingowy/kredytowy przeprowadza nowego użytkownika samochodu. W zdecydowanej większości przypadków poza podaniem prostych danych osobowych, wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie i wskazaniem pojazdu klient nie musi robić nic. Wniosek do banku o przyznanie finansowania składany jest elektronicznie, rejestracją pojazdu w Urzędzie Miasta zajmuje się firma leasingowa, a po otrzymaniu tablic zdalnie wystawiane jest ubezpieczenie komunikacyjne. Podpisanie umowy o finansowanie pojazdu przez klienta może odbyć się „klasycznie przy kawie” lub mobilnie, jeśli towarzystwo leasingowe wprowadziło taką funkcjonalność np. przez portal Autenti.

Zakup auta jest inwestycją na przyszłość

Według danych, pochodzących z Wealth Report z 2016 roku Knight Frank Luxury Investment Index (KFLII) głosi, że klasyczne samochody zyskały najwięcej na wartości w ciągu ostatnich dziesięciu lat, przez co odnotowano 400% (!) wzrostu. Za najbardziej zyskowne w perspektywie czasu uznaje się niemieckie pojazdy. Korzystanie z finansowania w formie leasingu czy kredytu umożliwia zatem nie tylko wprowadzenie auta do działalności gospodarczej, ale też oznacza inwestycję w przyszłość. Przykładowo kryzys z 2008 roku nie zrobił wrażenia na nabywcach samochodów niemieckich ani innych, najbardziej popularnych. W 2022 roku, przy obecnych cenach samochodów można wysunąć tezę, że spadek ich wartości będzie mniejszy niż w latach ubiegłych.

Źródło: GUS, ICAN

Skontaktuj się przez formularz lub bezpośrednio z jednym z doradców.
Aplikuj o leasing już dziś, by być krok przed swoja konkurencją!

32 600 79 73      biuro@domjas.pl

 

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas!
 
Domjas

Autor tekstu: Elżbieta Albadri

Pisarka, redaktorka, autorka tekstów naukowych, publicystycznych, artykułów prasowych, a także treści terapeutycznych dla pacjentów onkologicznych i postmodernistycznych opowieści dla dzieci i młodzieży. Promotorka heurystyki w kształceniu człowieka. Wartość merytoryczna i rzetelność tworzonych wpisów, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej jest tym wyższa, im więcej źródeł zostanie porównanych, rozpatrzonych, poddanych krytycyzmowi i zestawionych w spójną całość.

Zobacz także