INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI NA WYNAJEMCele nabywców

 

Zakup nieruchomości kojarzy się zazwyczaj z pozyskiwaniem dla siebie przestrzeni mieszkalnej czy też siedziby firmy. W nieco mniejszym stopniu dotyczy to nabywania nieruchomości w celach inwestycyjnych. Podstawową zaletą tego drugiego rozwiązania jest budowanie dochodu pasywnego. Oznacza to, że masz możliwość zyskania dodatkowego źródła środków pieniężnych, które nie wymagają czasochłonnego zaangażowania w prosperowanie tego mechanizmu. Zaawansowani w tej sferze posiadacze nieruchomości na wynajem są w stanie stworzyć dość duże imperium biznesowe, oparte bezpośrednio na kupnie i wynajmowaniu swoich nieruchomości – zarówno budynków, mieszkań, jak i gruntów. 

 

Inwestycje w nieruchomości zyskują na popularności

 

Inwestowanie w mieszkania, apartamenty, działki budowlane, itp., wciąż stanowi korzystny sposób na ulokowanie dodatkowych środków finansowych, jednak dla osób czy firm dysponujących nieco wyższym kapitałem inwestycyjnym, którzy preferują określony poziom stóp zwrotu, jeszcze bardziej korzystna staje się inwestycja w nieruchomości komercyjne. Przykładem tego są centra i ośrodki szkoleniowe, niejednokrotnie połączone z zapleczem rekreacyjnym. DOMJAS jako aktywny uczestnik rynku inwestycji w nieruchomości jest fundatorem kompleksu konferencyjno-turystycznego, znanego jako DOMJAS APARTAMENTY USTROŃ ( https://apartamenty.domjas.pl/). Sukcesywne rozbudowywanie struktury sieciowej tego rodzaju inwestycji pozwala na wypracowywanie długofalowego zysku.

 

Dlaczego to się opłaca?

 

Inwestowanie środków finansowych w nieruchomości mieszkaniowe lub komercyjne gwarantuje jednocześnie przewidywalną i dość mocno powtarzalną stopę zwrotu, opartą na długoterminowych umowach najmu. Stąd też, ten segment inwestycyjny stanowi jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, jeśli jesteś zainteresowany budowaniem swojego dochodu pasywnego. Inwestycja oznacza, że nie tylko musisz przeznaczyć zasoby pieniężne na sam zakup nieruchomości, ale też na przystosowanie obiektu do wynajmu. Pomocne okazują się produkty kredytowe, pożyczki, ubezpieczenia, a także pomysł na tego rodzaju aktywność. Nieruchomości na wynajem są postrzegane jako poboczna ścieżka uzyskiwania dochodu, jednak przy odpowiednim doborze narzędzi, może być głównym komponentem działalności zawodowej.

 

 

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas!
 
Domjas

Autor tekstu: Elżbieta Albadri

Pisarka, redaktorka, autorka tekstów naukowych, publicystycznych, artykułów prasowych, a także treści terapeutycznych dla pacjentów onkologicznych i postmodernistycznych opowieści dla dzieci i młodzieży. Promotorka heurystyki w kształceniu człowieka. Wartość merytoryczna i rzetelność tworzonych wpisów, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej jest tym wyższa, im więcej źródeł zostanie porównanych, rozpatrzonych, poddanych krytycyzmowi i zestawionych w spójną całość.

Zobacz także