KREDYT NA AUTO ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM W CZASIE KRYZYSU? TO MOŻLIWE!KREDYT NA AUTO ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM W CZASIE KRYZYSU? TO MOŻLIWE!

Rozwiązania kredytowe ze stałym oprocentowaniem to święty Graal każdego kredytobiorcy. Obecnie są one na rynku rzadkością, ale dobrzy brokerzy dysponujący szeroką ofertą banków mają w portfolio takie produkty. W obliczu nakładających się na siebie kryzysów (pandemia, sytuacja w Ukrainie), stałe oprocentowanie kredytu może zapewnić klientowi większy spokój umysłu. Z poniższego artykułu dowiesz się, który z naszych partnerów może dostarczyć sprawdzony instrument finansowy i jakie dodatkowe korzyści otrzyma kredytobiorca.

 

Przy aktualnym poziomie stóp procentowych bardzo ważna jest świadomość ryzyka zmienności raty wynikającej z harmonogramu kredytowego. Stałe oprocentowanie daje natomiast gwarancję niezminności raty. Ten mechanizm pozwala stabilizować finanse i lepiej rozplanować wydatki, a przy tym ograniczyć niepewność odczuwaną ze względu na duże prawdopodobieństwo wzrostu zobowiązania bankowego w przyszłości.

 

Mimo trudnych warunków społeczno-gospodarczych, BNP Paribas Bank Polska wychodzi naprzeciw potrzebom odbiorców oferty kredytowej w kraju. Dla klienta firmowego i prywatnego, nabywającego pojazdy osobowe, quady, motocykle i samochody ciężarowe do 3,5 tony w kredycie samochodowym obowiązuje stałe oprocentowanie (informacja jest aktualna na dzień 17.03.2022). Dodatkowo dla transakcji, w których kwota kredytu nie przekracza 50 000 PLN (na przykład samochód Renault Master kosztuje 80 000 PLN, a klient dokonuje wpłaty własnej 30 001 PLN), bank nie wymaga:

- polisy AC,
- przewłaszczenia na zabezpieczenie (inaczej mówiąc bank nie będzie dopisywany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel.

 

Jeżeli klientowi zależy na wykupieniu ubezpieczenia na życie, które zabezpieczy go na wypadek poważnego zachorowania, utraty lub niezdolności do pracy, hospitalizacji lub śmierci, skorzystanie z takiego produktu wpłynie na obniżenie oprocentowania kredytu. Połączenie stałej stopy procentowej z dodatkowym bonusem w postaci realnie przydatnego ubezpieczenia sprawia, że ten produkt rynkowy staje się wysoce atrakcyjny z perspektywy kredytobiorców. Na końcu pojawi się jeszcze wisienka na torcie. Dla klientów, którym bardzo zależy na szybkim odbiorze samochodu (bo przecież perspektywa znalezienia się za kierownicą nowego pojazdu bywa emocjonująca), przewidziano możliwość uruchomienia środków na sfinansowanie przedmiotu kredytu przed jego rejestracją. W praktyce wygląda to tak, że Jan Kowalski podpisuje umowę kredytową, na konto sprzedającego lub na konto Jana wychodzi przelew i nasz kontrahent ma 30 dni na przerejestrowanie pojazdu.

 

Odpowiedź na tego rodzaju potrzeby, zarówno w kontekście stałego oprocentowania, jak i ubezpieczenia siebie oraz zabezpieczenie środków finansowych dla rodziny nabiera nowego znaczenia w obliczu wydarzeń na wschodniej granicy Polski.

 

A Ty? Zapewniłeś już sobie stałe oprocentowanie przy zakupie samochodu? Jeśli jeszcze się wahasz lub nie wiesz, w jaki sposób otrzymać kredyt, zapytaj nas o możliwość uzyskania stałego oprocentowania. Pozostajemy do dyspozycji.


Źródło: KNF, UOKiK, BNP Paribas

 

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas!
 
Domjas

Autor tekstu: Elżbieta Albadri

Pisarka, redaktorka, autorka tekstów naukowych, publicystycznych, artykułów prasowych, a także treści terapeutycznych dla pacjentów onkologicznych i postmodernistycznych opowieści dla dzieci i młodzieży. Promotorka heurystyki w kształceniu człowieka. Wartość merytoryczna i rzetelność tworzonych wpisów, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej jest tym wyższa, im więcej źródeł zostanie porównanych, rozpatrzonych, poddanych krytycyzmowi i zestawionych w spójną całość.

Zobacz także