14.08.2021

MOŻLIWOŚCI NIGDY ZA WIELE, CZYLI O NOWYM BANKU AIONInnowacje są wszechobecne w każdej dziedzinie. Mimo warunków pandemii, szereg branż nadal stawia na rozwój. W polskim segmencie bankowości cyfrowej pojawiła si niedawno oferta Aion. W skali międzynarodowej do najciekawszych rozwiązań ostatnich lat zalicza się Revolut czy chociażby Nubank. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym są neobanki i co mają wspólnego z FinTech (technologiami finansowymi).

Nazwa Aion Bank jest nie bez powodu łudząco podobna do Alior Banku. Rozwiązanie elektroniczne pochodzi od twórcy i wieloletniego przywódcy tego drugiego podmiotu. Aion stanowi nowoczesny i elastyczny mechanizm dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Do jego najważniejszych parametrów zalicza się nieco odmienne podejście do konta bankowego czy innych produktów niż ma to miejsce wśród tradycyjnej bankowości. Zamiast klasycznych rachunków rozliczeniowych, Aion oferuje tak zwane plany, w wersji LightSmart i All-Inclusive. Każdy z nich posiada określony pakiet usług, jakie podmiot zrealizuje na rzecz abonenta – użytkownika. Poza tymi składnikami, bank już teraz uaktywnił możliwość założenia konta oszczędnościowego, a do tego monitorowania swoich inwestycji (także globalnie).

Co nowego?

Wśród nowości, jakie serwuje konsumentom Aion, znajduje się opcja MoneyMax™. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe staje się polaczenie finansów i usług lojalnościowych. W pakiet włączono pewnego rodzaju optymalizator, który ma zapewniać zakupy z miesięczną gwarancją najniższej ceny, najlepsze warunki ubezpieczeń samochodowych typu OC, AC i NNW, a także pomoc w obniżaniu rachunków za energię, gaz czy nawet telefon. Narzędzia Aion Zakupy Online, Aion Rachunki oraz Aion Ubezpieczenia Samochodowe mają zostać niebawem wzbogacone o udzielane produkty pożyczkowe oraz Aion Ochronę Online. To ostatnie rozwiązanie ma chronić cyfrową tożsamość użytkowników banku przed wyłudzeniami i atakami hakerów.

Do biegu, gotowi, start!

Od piątego sierpnia 2021 roku można korzystać z pierwszej wersji tego serwisu. Aion oferuje na ten moment model subskrypcyjny, a zatem działa podobnie jak platformy audiowizualne typu Netflix. Rezygnacja z opłacania abonamentu oznacza tym samym zawieszenie korzystania z usług neobanku. Niewątpliwie jest to kolejny krok do unowocześniania produktów bankowości internetowej, wchodząc naprzeciw oczekiwaniom pokoleń. Aion z założenia, ma jako pierwszy w Polsce umożliwić wykonanie każdej operacji bankowej przy użyciu aplikacji, bez zbędnych przeszkód, w sposób całkowicie intuicyjny. Czy podoła temu zadaniu? Warto śledzić jego poczynania.

 

Źródło: Aion Bank

 

ŹRÓDŁO FOTO: 

Źródło: Jan Antonin Kolar/Unsplash

 
Domjas

Autor tekstu: Elżbieta Albadri

Pisarka, redaktorka, autorka tekstów naukowych, publicystycznych, artykułów prasowych, a także treści terapeutycznych dla pacjentów onkologicznych i postmodernistycznych opowieści dla dzieci i młodzieży. Promotorka heurystyki w kształceniu człowieka. Wartość merytoryczna i rzetelność tworzonych wpisów, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej jest tym wyższa, im więcej źródeł zostanie porównanych, rozpatrzonych, poddanych krytycyzmowi i zestawionych w spójną całość.

Zobacz także